°C

Kobieta przelała na konto oszustów 30 tysięcy złotych

fot. M. Czechowska
 

Kolejne oszustwo na policjanta w Zielonej Górze. 75-letnia zielonogórzanka wypłaciła z banku 30 tysięcy i wpłaciła na konto oszustów podających się za policjantów CBŚ.

Oszust twierdził, że „hakerzy” włamują się do banków i kradną pieniądze oraz że pieniądze zielonogórzanki także są zagrożone.

Wcześniej wypytał, w jakim banku i ile pieniędzy ma pokrzywdzona. Po kilku godzinach polecił  kobiecie wypłacić 30 tysięcy  złotych i wpłacić je na „bezpieczne konto prokuratora”.

Oszust podał „numer legitymacji” i kazał wybrać na klawiaturze numer 997,  żeby potwierdzić, że policjanci prowadzą „tajną akcję”. Kobieta nie rozłączając się wybrała numer, wtedy słuchawkę przejął inny oszust, który przedstawiając się jako „dyżurny policji”, potwierdził tożsamość „policjanta”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku