°C

Od soboty bon turystyczny

Fot. Envato Elements
 

Od soboty będzie można składać wnioski o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego. Bon o wartości 500 złotych będzie przysługiwał na każde dziecko do 18 roku życia. Na dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością będzie przysługiwało dodatkowe 500 złotych.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska powiedziała, że cała procedura przyznawania bonu odbywa się przez internet. Wnioski o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego należy składać na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk podkreśla, że bon będzie można wykorzystać w najważniejszych branżach turystycznych. Możliwe będzie między innymi zapłacenie za nocleg, kolonię, czy wycieczkę turystyczną.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku