°C

Wkrótce otwarcie muzeum marszałka

fot. Pixabay
 

14 sierpnia zostanie otwarte Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uroczystość odbędzie się w przeddzień obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Bitwa ta zwana też "Cudem nad Wisłą" toczyła się w dniach od 13 do 25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia komunizmu na Europę Zachodnią.

Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego Robert Supeł poinformował, że 14 sierpnia nastąpi oficjalna prezentacja Muzeum. Pokazane zostaną: wnętrze Muzeum, wystawa stała poświęcona biografii Józefa Piłsudskiego i całemu kontekstowi historycznemu, na tle którego działał. Zwiedzającym udostępniony zostanie też Dworek Milusin, a w nim wnętrze domu rodzinnego Piłsudskiego. „Tam odwiedzający będą mogli poczuć atmosferę rodzinną, poznać bohatera w takiej odsłonie bardziej prywatnej”- dodaje dyrektor muzeum.

Odwiedzającym zostanie udostępniony też historyczny ogród. Odtworzony został cały kompleks parkowy, w kształcie w jakim Piłsudski i jego rodzina z niego korzystała w latach dwudziestych.
15 i 16 sierpnia zaplanowano dla zwiedzających „drzwi otwarte”, wtedy będzie można zwiedzać cały kompleks.

Aby móc obejrzeć Muzeum, z powodu środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem koronawirusem, należy wcześniej się zarejestrować i potwierdzić wizytę.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku