°C

„Moja Woda”- mieszkańcy złożyli już wnioski na ponad milion złotych

fot.M.Czechowska
 

Ponad 230 wniosków na kwotę ponad miliona złotych złożono w ciągu trzech tygodni naboru do programu „Moja Woda”.  Projekt realizuje Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej  w Zielonej Górze. Program ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej. Kwota dotacji to 5 tysięcy złotych.

Gromadzenie wód opadowych to sposób na walkę z suszą – mówi  Ireneusz Madej, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze:

Dofinansowanie może być udzielone np. na zakup i montaż zbiorników na wodę, przewodów odprowadzających czy elementów do nawadniania:

Program „Moja Woda” ma potrwać do 2024 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku