°C

W poniedziałek rozpocznie się w mieście odstrzał dzików

Fot.: Lubuska Policja
 

Będzie odstrzał  dzików w Zielonej Górze. Magistrat poinformował, że w związku z rosnącą w tym roku ilością dzików w mieście, po konsultacji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii oraz Polskim Związkiem Łowieckim, podjęto decyzję o redukcji populacji zwierzyny w granicach administracyjnych miasta. Odstrzał rozpocznie się 27 lipca i obejmie około 150 sztuk.

Jak  poinformował  magistrat, ponieważ Zielona Góra leży w tak zwanej Czerwonej i Niebieskiej Strefie Afrykańskiego Pomoru Świń, niemożliwy jest odłów dzików i ich wywożenie poza teren miasta.

Odstrzał rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 27 lipca i potrwa do końca  roku. Będzie się odbywał się w godzinach nocnych, poza terenami zabudowanymi, z wyjątkiem piątków i sobót. W pierwszej kolejności do redukcji wyznaczono dziki niszczące cmentarze oraz obiekty użyteczności publicznej.

Na terenach ogródków działkowych redukcja odbędzie się po uzgodnieniu z zarządami Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Zielonej Górze.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku