°C

Współpraca I LO z najlepszymi uczelniami w kraju

Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego
 

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie, rozpoczęło ścisłą współpracę z dwiema największymi uczelniami z Polsce czyli Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziałem Filologii Polskiej i Filologii Klasycznej Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu.

Porozumienie się I LO z tymi dwiema uczelniami to wynik realizacji w minionym roku szkolnym cyklu wideokonferencji PUSZKIN ON-LINE, gdzie uczniowie I LO uczestniczyli między innymi w wykładach dr hab. Tomasza Słomki. Jak twierdzi Mariusz Biniewski dyrektor I LO, porozumienie z warszawską uczelnią będzie miało wymierne efekty dla szkoły.

Uczelnia z Warszawy będzie wspierała również dydaktycznie nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie I LO oraz innych chętnych nauczycieli z Gorzowa i okolic. Współpraca z drugą uczelnią czyli Uniwersytetem Adam Mickiewicza w Poznaniu, rozpocznie się w nowym roku szkolnym od uczestnictwa uczniów gorzowskiego liceum w zajęciach szkoły żywej łaciny co przełoży się również na propozycję placówki dla drugoklasistów.

Poznańska uczelnia planuje także wesprzeć I LO w organizacji warsztatów, konferencji oraz spotkań on-line dla chętnych uczniów gorzowskiego liceum.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku