°C

Ruszają XXV spotkania z muzyką w Drezdenku

foto: Organizator
 

Rozpoczynają się XXV Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku. Przez sześć czwartków melomani usłyszą znane i mniej znane utwory mistrzów w wykonaniu znakomitych muzyków.

–  W koncertach wystąpią muzycy, którzy od lat współtworzą ten nasz festiwal – mówi Wiesław Pietruszak, prezes stowarzyszenia Muzyki Kameralnej i Organowej „Sauerianum” w Drezdenku, organizatora festiwalu.

Dziś pierwszy festiwalowy koncert pt. „Wielkie polskie primadonny” w wykonaniu laureatki Konkursu Wokalnego w Drezdenku – Ewy Dziedziny. Oprócz artystki wystąpią Damian Kurek grający na trąbce i Szymon Chorobiński przy fortepianie.

Koncert w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku o godz. 19.00, wstęp wolny.

Dodajmy, że Letnie Spotkania Kameralne to najstarszy festiwal muzyki klasycznej w naszym województwie organizowany, a nasze radio od wielu lat towarzyszy temu wydarzeniu.

Ruszają XXV spotkania z muzyką w Drezdenku Radio Zachód

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku