°C

Reaktywacja Lubuskiego Trójmiasta

fot. Daniel Sawicki
 

Prezydenci Zielonej Góry, Nowej Soli oraz burmistrz Sulechowa zdecydowali o powrocie do idei Lubuskiego Trójmiasta. Ich zdaniem nowa finansowa perspektywa unijna będzie dawała szanse właśnie takim instytucjom.

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry wskazywał, że połączenie sił samorządów daje większą szansę na sięgnięcie po większe środki na rozwój samorządów:

Wojciech Sołtys, burmistrz Sulechowa podkreślił, że wspólne przyszłe projekty powinny skupiać się na infrastrukturze:

Lubuskie Trójmiasto zostało powołane do życia w 2003 roku. Tworzą je samorządy: Zielona Góra, Nowa Sól i Sulechów. Nowym prezesem zostanie wkrótce Edward Fedko.

Głównymi zadaniami Lubuskiego Trójmiasta są: współpraca ze społecznościami lokalnymi, współpracy w zakresie gospodarki i zarządzania, zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, dbałość o ochronę środowiska naturalnego i gospodarki wodnej oraz zabezpieczanie usług komunalnych na rzecz mieszkańców i zarządzanie gospodarką i infrastrukturą komunikacyjną.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku