°C

Gromadzić wodę deszczową

Fot. P. Kuśnierz
 

Zmienia się klimat, a co za tym idzie, charakter opadów. Opady deszczu mają coraz częściej charakter gwałtowny, a burze często występują w połączeniu z bardzo silnymi podmuchami wiatru. To sprawia, że grożą nam lokalne podtopienia, spowodowane nagłym opadem dużej ilości deszczu na małym terenie. Kilka tygodni temu, gwałtowny deszcz spowodował podtopienie niektórych posesji w Kargowej, mimo zupełnie dobrej sieci burzowej w mieście.

– Temu zjawisku trzeba zapobiegać, a jednocześnie gromadzić wodę, bo w gruncie jest jej coraz mniej – tłumaczy Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Burmistrz przypomina, że problem był już rozwiązany przed wojną. Specjalnymi rowami melioracyjnymi nadmiar wody był odprowadzany na tereny poza miastem, gdzie tworzyły się bezpieczne, naturalne rozlewiska. Niestety, system ten został zniszczony.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku