°C

Ognisko koronawirusa w przedszkolu w Nowej Soli

Fot. Envato
 

W województwie lubuskim mamy 9 nowych zachorowań na koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia. Pacjenci pochodzą z kilku lubuskich powiatów. - Większość przypadków potwierdzono u osób przebywających w kwarantannie - mówi Aleksandra Chmielińska - Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego.

Jak dodaje rzeczniczka wojewody w naszym regionie nadal mamy kilka ognisk tej choroby. To między innymi Domy Pomocy Społecznej, gdzie już w ubiegłym tygodniu stwierdzono liczne zakażenia zarówno u podopiecznych DPS-u, jak i pracowników.

Nowe zakażenia covid-19 odnotowano również w jednym z nowosolskich przedszkoli. Placówka została zamknięta a pracownicy, dzieci i rodziny maluchów zostały objęte kwarantanną. Tu zakażenia pojawiły się także u dzieci.

W naszym regionie obecnie hospitalizowanych jest 58 osób. 713 osób przebywa w kwarantannie nałożonej przez inspekcje sanitarne, a 243 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku