°C

PPP sposobem na oczyszczalnię

Herb Kargowej
 

Gmina Kargowa nie ustaje w próbie znalezienia sposobu na budowę oczyszczalni ścieków. Dotychczasowe koncepcje nie zostały przyjęte przez radnych. Ostatnio jednak pojawił się pomysł budowy oczyszczalni w ramach partnerstwa publiczno-prywtanego (PPP).

– Zleciliśmy przygotowanie tzw. dialogu technicznego, a w związku z nim otrzymaliśmy zgłoszenia pięciu firm, zainteresowanych taką inwestycją – tłumaczy Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Pierwsza tura negocjacji przewidziana jest na początku sierpnia. W trakcie rozmów ustalona zostanie m.in. wysokość opłat, jakie będą płacić mieszkańcy gminy za ścieki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku