°C

Dziś opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu

Fot. Pixabay
 

Dziś w całym kraju ma być zachmurzenie umiarkowane i duże. Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Bez burz jedynie na północnym wschodzie Polski. Niedziela będzie kolejnym ciepłym dniem - termometry pokażą nawet 29 stopni. .

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że w trakcie burz należy spodziewać się intensywnych opadów i silnego wiatru. W województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz częściowo lubelskim i świętokrzyskim podczas burz może spaść do 35 milimetrów deszczu, a porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 80 kilometrów na godzinę.

Temperatura będzie nadal wysoka- maksymalne od 25-28, do nawet 29 stopni na Ziemi Lubuskiej. Chłodniej na terenach podgórskich – około 19 stopni i tak samo nad morzem – od 19 do 24 stopni. .

W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na zachodzie i południu zanikające burze. Lokalnie nad ranem pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku