°C

Wrócili z podróży dookoła (ś)fiata

fot. K.Łapkowska
 

Podróż dookoła świata dużym fiatem kombi rozpoczęli z gorzowskiego „Kwadratu” pod koniec 2018 roku. Ich wyprawa przebiegała przez Bałkany, Bliski Wschód, całą Azję, aż do Singapuru, a następnie przez całą Amerykę Północną. Joanna i Paweł Poterscy, symbolicznie zakończyli swoją wyprawę dookoła świata w sobotę na Starym Rynku w Gorzowie.

Małżeństwo promowało Gorzów poprzez sam wygląd auta, ale także rozdawanie miejskich gadżetów. Ci, których spotkali na swojej drodze, nie pozostali im jednak dłużni. – Spotykaliśmy się z niesamowitą życzliwością Polaków na całym świecie – zapewniał Paweł Poterski:

Samochód nie sprawiał większych problemów aż do Kalifornii. Uszkodzeniu uległ pasek rozrządu, do remontu była cała głowica silnika. – Takiej podróży nie da się zaplanować „od deski do deski” – przyznała Joanna Poterska:

Na razie auto, zwane też „kredensem”, ma zostać w Gorzowie. Jednak nie wiadomo jeszcze gdzie dokładnie miałoby znaleźć swoje miejsce. Jedną z propozycji jest parking przy Urzędzie Miasta – mówi Marta Liberkowska, szefowa Wydziału Promocji i Informacji UM:

Wyprawa oficjalnie miała zakończyć się w Gorzowie, skąd się rozpoczęła, 29 lutego tego roku. Plany pokrzyżowała pandemia oraz niespodziewane narodziny córki pary. Teraz podróżnicy mają w planie wydać książkę opowiadającą o ich przygodzie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku