°C

Będzie remont ul. Zjednoczenia. Do wymiany nie tylko wiadukt.

fot. Bartłomiej Walkowski
 

Po zakończeniu prac związanych z poszerzeniem wiaduktu na ul. Batorego przyszedł czas na remont ul. Zjednoczenia. Zielonogórski magistrat ogłosił przetarg w tej sprawie, a wykonawcę poznamy 30 lipca.

Zgodnie z dokumentami przetargowymi, remontowi podlegać będzie nie tylko sam wiadukt przy ul. Zjednoczenia, ale także odcinek od wiaduktu, aż do ronda PCK. W ramach przebudowy maja powstać  między innymi ścieżki rowerowe, wymienione mają zostać chodniki, a także całkowicie przebudowane zatoki autobusowe. W planach jest także budowa prawoskrętu w ul. Działkową.

Mamy świadomość, że gdybyśmy zrobili w tym samym czasie remont wiaduktu na ul. Batorego i ul. Zjednoczenia, to doprowadziłoby to paraliżu komunikacyjnego miasta. Stąd podział tych remontów na etapy – zaznacza Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry:

W tym roku w naszym mieście będzie miało miejsce sporo inwestycji. Chcemy, by samorząd był tym który będzie napędzał inwestycje, aby firmy miały pracę – dodaje prezydent Kubicki:

Kapitalny remont ul. Zjednoczenia ma zakończyć się w grudniu tego roku, jeszcze przed świętami.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku