°C

Zielonogórski „Promyk” powiększy się o hostel i dodatkową salę rehabilitacyjną

fot. Bartłomiej Walkowski
 

Dzisiaj w siedzibie Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Promyk" w Zielonej Górze Prezydent Miasta – Janusz Kubicki podpisał umowę na rozbudowę placówki. "Promyk" zostanie powiększony o łącznik i dużą salę rehabilitacyjną. Powstanie także hostel z trzynastoma w pełni wyposażonymi pokojami z łazienkami.

To bardzo ważny dzień dla nas jako pracowników, ale także dla rodziców i naszych podopiecznych podkreśla Magdalena Biniszkiewicz dyrektorka „Promyka”:

Cieszę się, że Zielona Góra będzie modelowym przykładem miasta w skali całego kraju, które ma od momentu narodzin do późnej starości rozwiniętą pomoc osobom z niepełnosprawnościami – mówi Janusz Kubicki prezydent miasta:

Wzruszenia nie kryli także rodzice podopiecznych Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk”:

Łączny koszt inwestycji to blisko 8 milionów złotych. Środki pochodzą z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2021 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku