°C

Ekstraliga zaostrza przepisy ws. koronawirusa

Ekstraliga - logotyp
 

Dziś odbyło się zdalne spotkanie władz PGE Ekstraligi z szefami ligowych klubów. Po tym, jak w Rybniku podczas meczu ROW - Unia wykryto koronawirusa u jednej z osób funkcyjnych zastanawiano się, jak zapobiec podobnym sytuacjom i - co z tym związane - zapobiec paraliżowi rozgrywek.

Zdecydowano, że wprowadzone zostaną regularne, obowiązkowe testy genetyczne – będą one przeprowadzane co dwa tygodnie.

Będą one dotyczyły wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi, a więc nie tylko zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, lecz również wszystkich osób funkcyjnych, a w tym oczywiście sędziów i komisarzy torów – mówi w komunikacie Ekstraligi Wojciech Stępniewski, jej szef.

Koszty testów w przypadku zawodników, mechaników i obsługi meczowej będą pokrywały kluby. Z kolei w przypadku sędziów i komisarzy torów – Ekstraliga Żużlowa. Testom poddawani będą również dziennikarze telewizyjni pracujący w parku maszyn podczas meczów PGE Ekstraligi.

To nie jedyne obowiązujące obostrzenie. Nadal testy genetyczne będą musieli przechodzić wszyscy zawodnicy, ale także mechanicy, którzy będą decydowali się wyjeżdżać z Polski zarówno w celach prywatnych, jak również związanych z występami i pracą w innych zawodach żużlowych poza granicami Polski. Takie testy będą obowiązkowe raz w tygodniu. Brak wykonania testu po powrocie do Polski, będzie skutkował automatycznym niedopuszczeniem zawodnika lub mechanika do udziału w zawodach w PGE Ekstralidze. Koszty testów będą w tym przypadku po stronie zawodników i mechaników.

Rozwiązanie ocenia prezes Stali, Marek Grzyb:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku