°C

Nowe mieszkania w Świebodzinie

foto: K.Kaminska
 

W przyszłym roku w Świebodzinie powstaną nowe mieszkania pod wynajem. Na realizację inwestycji zdecydowało się Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przy ulicy Bocznej w Świebodzinie zostanie wybudowany budynek, w którym znajdzie się 28 mieszkań o różnym metrażu. Dziś oficjalnie inwestor przejął plac budowy i rozpoczął realizację tej inwestycji.

Lidia Wiśniewska prezes zarządu Świebodzińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego mówi, że mieszkania będą oddane do użytku za maksymalnie 14 miesięcy.

Inwestycja pochłonie prawie 8 milionów złotych. Część kosztów pokryje samorząd oraz świebodziński ŚTBS.

Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowe kolejnych dwóch budynków, pierwszy w 2021 i drugi w 2022 roku. Bloki będą bliźniaczo podobne do tego, który aktualnie powstanie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku