°C

Zaśmiecamy lasy na potęgę

fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
 

Z roku na rok w lasach pod Gorzowem jest coraz więcej śmieci - alarmuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. Najgorsza sytuacja występuje m. in. w Nadleśnictwie Kłodawa i Bogdaniec.

Niestety nadal wiele osób traktuje las jak bezpłatne wysypisko śmieci. Trafiają tam m.in.: gruz, okna, meble, sprzęt AGD, odpady poremontowe, opony i inne części samochodowe, do tego resztki jedzenia, opakowania, itd. itd.  

Leśnicy w 2019 r. wydali na likwidację dzikich wysypisk ponad 2 mln zł, wywożąc z lasów ponad 3 tys. ton śmieci. Te pieniądze można było wydać na inne cele, na przykład uatrakcyjnienie oferty turystycznej.

Śmieci w lesie zanieczyszczają środowisko, wody gruntowe, powietrze, stwarzają zagrożenie dla zwierząt i ryzyko wybuchu pożaru. Dlatego leśnicy zachęcają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Zabierz 5 z lasu” polegającej na zebraniu podczas spaceru 5 sztuk śmieci. Ma to zachęcić mieszkańców do dbania o środowisko i zmniejszyć liczbę odpadów w lasach.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku