°C

Stelmet ma Iffe, trenerzy go wychwalają i..szukają wysokiego

fot. Jacek Białogłowy
 

Stelmet ENEA BC Zielona Góra pochwalił się dziś zatrudnieniem Gabriela Iffe Lundberga na pozycji głównego rozgrywającego. Duńczyk przechodzi do PLK z najlepszej ligi Europy - hiszpańskiej ACB. Trenerzy chwalą go za atletyzm, dobrą obronę i świetne wejścia na kosz.

Sztab trenerski na konferencji prasowej, na której mówiono o Duńczyku reprezentował dziś Mariusz Niedbalski. I o nowym rozgrywającym mistrzów Polski mówił tak:

Niedbalski proszony był o porównanie umiejętności Lundberga z poprzednim rozgrywającym Stelmetu – Ludde Hakansson:

RZG zapytało też trenera, czy Stelmet prowadzony przez Duńczyka, mającego – teoretycznie – nie najlepsze statystyki skuteczności z obwodu oraz po odejściu świetnych strzelców Zyskowskiego, Zamojskiego czy Hakanssona zmieni filozofię gry:

Na konferencji pytano też o sprowadzenie drugiego centra do zespołu:

 I jeszcze pytanie o sparringi:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku