°C

Kłodawa i Świdnica wygrały „Bitwę o wozy II”

fot. Zbigniew Bodnar
 

Dwie lubuskie gminy - Świdnica i Kłodawa dostaną nowe wozy strażackie dla jednostek OSP. To nagroda za najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. W Kłodawie wyniosła ona w niedzielę 73,22 procent, a w Świdnicy 71,17.

– Bardzo się z tego cieszę, bo udało nam się zdobyć wóz bojowy, który trafi do strażaków z jednostki w Koźli – mówi wójt gminy Świdnica Krzysztof Stefański:

Jan Januszewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźli podkreśla, że nowy wóz strażacki to ich wieloletnie marzenie.

– Staramy się o taki pojazd od lat i w końcu się udało – dodaje:

Z nowych wozów bojowych dla lubuskich OSP cieszy się także Elżbieta Polak, dyrektorka biura oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak zaznacza, jeszcze wiele jednostek czeka na taki sprzęt, więc liczy się każdy pojazd:

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich nowy wóz strażacki dla jednostki OSP zdobyła gmina Zabór, która miała najwyższą frekwencję w regionie.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku