°C

Wóz strażacki dla Kłodawy

fot. A.Dobosiewicz
 

Wszystko wskazuje na to, że do Kłodawy trafi samochód ratowniczo-gaśniczy – nagroda za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich spośród gmin należących do dawnego województwa gorzowskiego.

O nowe pojazdy nie mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Do frekwencji nie były wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach. W gminie Kłodawa uprawnionych do głosowania było 6.587 osób, liczba ważnych kart to 4.823 – Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 73,22 % – mówi sekretarz gminy Karolina Niciejewska.

Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Wóz z pewnością przyda się i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kłodawa. – Mamy zrzeszonych ponad 300 strażaków-ochotników – mówi Bożena Popowska.

Na koniec 2019 roku w Polsce działało ponad 16 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do OSP należy ponad 500 tys. druhów i druhen.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku