°C

Late poll: rośnie przewaga Andrzeja Dudy (50,8 proc.)

Fot. Radio Zachód/ Dane: IPSOS
 

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda - jak wynika z sondażu late poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat - zwiększył w drugiej turze wyborów prezydenckich przewagę nad kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim do 1,6 proc.

Sondaż exit poll Ipsos opublikowany przez TVP, TVN i Polsat o godz. 21, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. Oznaczało to 0,8 proc. przewagi Dudy nad Trzaskowskim.

Z kolei sondaż late pool Ipsos opublikowany ok. północy wskazał, że Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,2 proc., co oznacza zwiększenie przewagi do 1,6 proc.

Około godziny 1:30 spodziewane są wyniki late poll z 90 proc. komisji, które są dokładniejsze.

Frekwencja w wyborach prezydenckich

Wg. sondażu exit poll Ipsos, frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc.

Late poll: rośnie przewaga Andrzeja Dudy (50,8 proc.) Radio Zachód

Kandydat KO Rafał Trzaskowski wygrał w dziewięciu województwach, a popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda w siedmiu – wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat.

Late poll: rośnie przewaga Andrzeja Dudy (50,8 proc.) Radio Zachód

Według sondażu Trzaskowski zwyciężył w województwach: pomorskim (66,4 proc.), lubuskim (63,1 proc.), zachodniopomorskim (63,1 proc.), dolnośląskim (58,6 proc.), opolskim (55,6 proc.), w wielkopolskim (55,3 proc.), kujawsko-pomorskim (53,9 proc.), warmińsko-mazurskim (53,1 proc.), śląskim (52,3 proc.).

Duda wygrał w województwach: podkarpackim (72,6 proc. głosów), lubelskim (64,4 proc.), świętokrzyskim (63,4 proc.), podlaskim (60 proc.), łódzkim (57,1 proc.), małopolskim (57,2 proc.) i mazowieckim (51 proc.).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku