°C

Ognisko koronawirusa w ZOL we Wschowie

Fot. Envato
 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym szpitala we Wschowie (Lubuskie) zostało wykryte ognisko koronawirusa. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 42 osób – 30 pacjentów i 12 pracowników - poinformowała w niedzielę rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Do wykrycia koronawirusa doszło w ubiegłym tygodniu u jednej z osób z personelu wschowskiego ZOL-u, która miała objawy chorobowe. Wówczas zapadła decyzja o wykonaniu testów wszystkim pacjentom i pracownikom.

„Testy wykazały zakażenie u 42 osób, czekamy jeszcze na wyniki kilkudziesięciu osób. W Zakładzie wdrożono wymagane procedury. Pacjentów rozmieszczono w dwóch osobnych budynkach. Jeden jest przeznaczony dla zakażonych, drugi dla pozostałych” – powiedziała rzeczniczka.

W Lubuskiem to drugi przypadek zakażenia koronawirusem większej liczby osób w placówkach opiekuńczych bądź leczniczych. W piątek służby wojewody informowały o wykryciu ogniska COVID-10 w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie (pow. świebodziński). Wirus został wykryty u 20 pracowników i dziewięciu pensjonariuszy. Placówka została zamknięta dla osób postronnych, wdrożono wymagane procedury.

W niedzielę resort zdrowia potwierdził 48 nowych przypadków zakażenia w woj. lubuskim; 42 z nich to te we Wschowie. To największy dobowy wzrost odnotowany w tym regionie.

Z danych służb wojewody lubuskiego wynika, że w Lubuskiem potwierdzono dotychczas 234 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV–2; nie było żadnego zgonu z powodu COVID-19 i wyzdrowiało 140 osób; w szpitalach z powodu zakażenia lub podejrzenia COVID-19 przebywają 24 osoby. Na kwarantannie na mocy decyzji Sandepidu jest 679 osób. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku