°C

Wystawa prac osób skazanych

CK Zamek - Żagań
 

Pałac Książęcy w Żaganiu i Zakład Karny w Krzywańcu ustaliły zasady i czas organizacji II charytatywnego wernisażu prac malarskich wykonanych przez osoby pozbawione wolności, a przebywające w Krzywańcu. Wystawa będzie otwarta w październiku, a będzie można na niej zobaczyć kilkadziesiąt prac.

– Taki wernisaż robimy po raz drugi, a prace będzie można kupić. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na wsparcie hospicjum w Żarach – tłumaczy kapitan Ewa Igiel z Zakładu Karnego w Krzywańcu.

Warto podkreślić, że terapia malarstwem to autorski pomysł kapitan Ewy Igiel. Został nagrodzony w konkursie, którego celem jest readaptacja osób skazanych na długoletnie więzienie. – Program ten realizowany jest już ponad 11 lat, a jego efektem jest wiele ciekawych prac malarskich – mówi major Jan kurowski, rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

Podczas wystawy w 2018 roku aż 52 obrazy z 90 wyeksponowanych znalazły swoich nabywców. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wernisaż będzie cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Tegoroczny dochód ze sprzedaży obrazów zostanie również przekazany na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.

Wystawa prac osób skazanych Radio Zachód 15 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku