°C

59 proc. pozytywnie o sytuacji w swoim miejscu pracy

Fot. Envato
 

W drugiej połowie czerwca 59 proc. osób pozytywnie oceniło sytuację w swoich zakładach pracy; 26 proc. badanych uznało ją za "ani dobrą, ani złą", a 11 proc. za złą - wynika z badania CBOS. Jednocześnie - jak zaznacza CBOS - sytuacja w zakładach pracy jest postrzegana gorzej niż na początku marca.

Z sondażu wynika, że w drugiej połowie czerwca większość (59 proc.) pracujących zawodowo sytuację w swoich zakładach pracy oceniła pozytywnie, przy czym – tak jak na przełomie maja i czerwca – najczęściej określana była ona jako dobra (51 proc.), a w mniejszości byli oceniający ją jako bardzo dobrą (8 proc.). Ponad jedna czwarta badanych (26 proc.) sytuację w swoim miejscu pracy uznała za „ani dobrą, ani złą”, a 11 proc. – za złą (z czego tylko 2 proc. oceniło ją jako bardzo złą).

59 proc. pozytywnie o sytuacji w swoim miejscu pracy Radio Zachód 7 sierpnia 2020

CBOS zaznacza, że w porównaniu z przełomem maja i czerwca oceny sytuacji w zakładach pracy praktycznie się nie zmieniły. Jednocześnie, mimo znacznej przewagi ocen pozytywnych nad negatywnymi, aktualna sytuacja w zakładach pracy respondentów w drugiej połowie czerwca była postrzegana znacznie gorzej niż w pierwszej połowie marca br. Autorzy badania przypominają, że ostatnio zbliżone rozkłady ocen odnotowano w pierwszej połowie 2017 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku