°C

4,5 mln zł na inwestycje dla Uniwersytetu Zielonogórskiego

Fot. A. Steciąg
 

Uniwersytet Zielonogórski dostał 4,5 mln złotych na nowe inwestycje. Symboliczny czek na tą kwotę przekazał dziś władzom UZ minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Jak podkreślał, to jeden z elementów wsparcia, jakie jego resort stara się udzielać wszystkim polskim uczelniom:

Prof. Tadeusz Kuczyński, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, przypomina, że to nie pierwsze tego typu wsparcie inwestycyjne, jakie uczelnia otrzymuje z budżetu państwa:

Jedną z inwestycji zrealizowanych na Uniwersytecie Zielonogórskim dzięki wsparciu ministerstwa jest adaptacja dawnej stołówki na potrzeby Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki.

– Dzięki temu możemy w końcu pracować w komfortowych warunkach – mówi dyrektor instytutu prof. Robert Smoleński:

Dodajmy, że nowa siedziba Instytutu Automatyki, Elektroniki i Elektrotechniki Uniwersytetu Zielonogórskiego, którą zwiedził dziś minister Wojciech Murdzek, kosztowała ok. 10 mln złotych.

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku