°C

W kraju przywrócono ponad 120 posterunków policji

fot. M. Czechowska
 

Poseł Jerzy Materna podsumował program, który miał na celu wznowienie funkcjonowania posterunków w małych miejscowościach.

Jedną z nich jest Kargowa, w której od czterech lat stacjonarnie o bezpieczeństwo mieszkańców dbają funkcjonariusze policji. Poseł Materna wymienia pozostałe miejscowości, w których na nowo działają posterunki:

Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś mówi, że starał się, aby właśnie w tym mieście przywrócono funkcjonowanie posterunku, ponieważ taką potrzebę zgłaszali mu mieszkańcy:

Zanim przywrócono posterunek policji w Kargowej funkcjonariusze wzywani do interwencji musieli dojeżdżać z Zielonej Góry lub Sulechowa. Jarosław Tchorowski, komendant Miejski Policji w Zielonej Górze, mówi, że w tej chwili na miejscu jest trzech policjantów, którzy codziennie patrolują ulice miasta i są do dyspozycji mieszkańców:

Mieszkańcy Kargowej zapytani o to, czy czują się bezpieczniej w swoim mieście, podkreślają, że komisariat był dobrym rozwiązaniem:

Przypomnijmy, że w kraju przed laty zlikwidowano 400 komisariatów policji.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku