°C

Rzemieślnicy świętują w Świebodzinie

fot. S. Kordyjalik
 

Świebodzin jest gospodarzem dwudniowego spotkania z okazji 69. rocznicy powstania Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Po mszy świętej, którą odprawili bp Adam Dyczkowski i ksiądz Krzysztof Rusiecki, krajowy duszpasterz rzemieślników, zebrani spotkali się na okolicznościowym posiedzeniu Izby. Omówiona najważniejsze problemy współczesnego rzemiosła, czyniono prognozy na przyszłość.

Krzysztof Hnat, prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze przypomniał, że polskie rzemiosło w tej części regionu tworzyli rzemieślnicy z Wielkopolski.

Jerzy Bartnik, prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej podkreślał, że obecne problemy polskiego rzemiosła są zdominowane przez trudności, wynikające z pandemii.

Dodajmy, że zasłużeni rzemieślnicy otrzymali odznaczenia państwowe, resortowe i cechowe.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku