°C

NFZ: 3 procent w bonusie dla szpitali i przychodni

fot. A.Adaszynska
 

Od 1 lipca szpitale, poradnie specjalistyczne i POZ otrzymają dodatkowo 3% wysokości faktur, które rozliczają z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wprowadzona zmiana oraz 3 procentowy wzrost ryczałtu oznacza tylko dla lubuskich szpitali około 21 mln złotych.

– Placówki świadczące usługi medyczne otrzymają dodatkowy procent od każdej faktury za zrealizowane świadczenia zdrowotne – wyjaśnia Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o przywrócenie pacjentom pełnej dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych przez NFZ.

Dodatkowe pieniądze będą naliczane od dziś do każdej faktury za zrealizowane świadczenia zdrowotne.W skali całego kraju to 180 milionów złotych miesięcznie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku