°C

„Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku”

Fot. Twenty20
 

Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku – mówił w środę podczas wiecu wyborczego w Płocku europoseł Patryk Jaki. Wiec poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy odbył się w środę wieczorem na płockim Placu Książęcym przed Pomnikiem Bolesława Krzywoustego.

„Polacy zmieniali świat dlatego, że myśleli po polsku. Nie dlatego, że przyjmowali jakieś instrukcje ludzi, którzy przychodzili do nich z jakiegoś Luksemburga czy z innego państwa i pokazywali, jak mają działać. Oni myśleli po polsku, robili tak, jak chcieli Polacy i zmieniali świat, i zmieniali Europę”

– stwierdził Jaki, dodając, że z takiej Polski jest dumny. Przypomniał m.in. o zbliżającej się rocznicy Cudu nad Wisłą, gdy Polacy powstrzymali bolszewików „ratując całą Europę”. Mówił też, że to od Polski rozpoczął się upadek imperium sowieckiego.

Jaki podkreślił, że „wszystkie obiektywne dane pokazują, jak bardzo istotne jest to, żeby walczyć o Polskę samodzielną”. W tym kontekście mówił o dotychczasowych efektach rządów Zjednoczonej Prawicy, wspominając m.in. o wzroście gospodarczym, podkreślając, że jest on prawie najwyższy w Unii Europejskiej, o wzroście wpływów do budżetu państwa, a także o realizowanych programach społecznych, np. 500 plus. Zaznaczył, że „twarde dane” wskazują również na spadek przestępczości, w tym korupcji oraz na wzrost poczucia bezpieczeństwa w ostatnich latach. „I co, dzisiaj chcemy wrócić do czasów rządów Platformy Obywatelskiej?” – pytał.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku