°C

Duda przeciw 447

Andrzej Duda w Nowej Soli, fot. K.Filmanowicz
 

Prezydent Andrzej Duda odpowiadając na pytania internautów w ramach sesji AMA (czyt ejemej) na portalu wykop.pl. napisał, że jest zdecydowanym przeciwnikiem zwrotu mienia bezspadkowego. Internauta pytał prezydenta co sądzi o ustawie 447 w USA dotyczącej mienia ofiar Holocaustu.

Odpowiadając prezydent napisał, że nie ma dzisiaj w polskim systemie prawnym możliwości, aby obowiązywała w Polsce ustawa państwa obcego. „Nasze Państwo nie jest związane jakimkolwiek obcym aktem prawnym. Wszyscy są równi wobec prawa, żadne rozwiązanie prawne nie może premiować jakiejś grupy ze względów etnicznych”- zaznaczył prezydent. Andrzej Duda dodał, że wszystko, co nie ma spadkobierców, przechodzi na własność Skarbu Państwa – taka zasada obowiązuje wszędzie na świecie. „Dopóki ja jestem Prezydentem – ta zasada w Polsce się nie zmieni” – zapewnił Andrzej Duda.

Inny internauta zapytał prezydenta jaki będzie pierwszy projekt, który złoży jeśli zostanie wybrany na drugą kadencję? „Myślę, że będzie to projekt wprowadzenia „Centrum Zdrowia 75+”, by zapewnić lepszą opiekę seniorom” – odpowiedział prezydent Andrzej Duda. I wyjaśnił, że koncepcja „Centrum Zdrowia 75+” zakłada dwa filary: pierwszy to sieć oddziałów geriatrycznych, drugi to sieć Centrów Zdrowia 75+, prowadzących opiekę ambulatoryjną, dzienną i domową. Prezydent napisał, że lekarze geriatrzy będą mieli w ten sposób pewność, że po skorzystaniu ze specjalistycznej pomocy, osoba starsza będzie miała opiekę blisko domu.

Podczas sesji AMA prezydent odpowiadał pisemnie na pytania internautów w czasie rzeczywistym. Zaproszenie od portalu wykop.pl otrzymali obaj kandydaci na prezydenta, Andrzej Duda odpowiadał jako pierwszy.
Przed pierwszą turą głosowania w AMA wzięli również udział Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak, Paweł Tanajno, Stanisław Żółtek i Szymon Hołownia.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku