°C

Będą się uczyć języka sąsiadów

fot. UM Słubice
 

Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą podpisali dziś porozumienie o nauce języka sąsiadów w miejskich szkołach. Od września, słubiccy uczniowie z klas 5 – 8 szkół podstawowych będą się uczyć języka niemieckiego, a ich rówieśnicy z Frankfurtu – polskiego.

– To realizacja porozumienia obu miast i wspólnego projektu tej, konkretnej sprawie – mówi Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic.

Porozumienie w sprawie nauki języka sąsiadów jest realizacją Słubicko – Frankfurckiego Planu Działania. Dokument taki w 2019 roku podpisali burmistrzowie obu miast, a następnie zaakceptowały obie rady miejskie.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku