°C

Morawiecki: Trzaskowski nie pamięta o wielu rzeczach. Kandydat odpowiada

Mateusz Morawiecki, fot. PAP/Tytus Żmijewski. Rafał Trzaskowski, fot. PAP/Mateusz Marek
 

W rządzonej przez Rafała Trzaskowskiego Warszawie prąd dostarczają Niemcy, ciepło Francuzi, metro budują Włosi i Turcy – mówił podczas wtorkowego wiecu w Chodzieży premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, kandydat KO na prezydenta nie pamięta o wielu rzeczach.

Niech się pan zabierze do pracy, bo za publiczne pieniądze robi pan konferencje i kampanię wyborczą; niech pan zadba o przejrzystość własnych finansów i ujawni cały majątek, bo inaczej nie ma pan prawa oceniać innych - odpowiedział Rafał Trzaskowski premierowi Morawieckiemu.

Konkurenta Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich Morawiecki nazwał „turboliberałem”, który chodził na parady równości, ale tego nie pamięta.

„Rafał zapominalski zapomniał o tym, że był działaczem politycznym, od ponad 15 lat w Platformie Obywatelskiej. Cały czas na stronach internetowych PO jest wiceprzewodniczącym partii, a więc krew z krwi, kość z kości działacz polityczny PO, człowiek ze stajni pana (Leszka) Balcerowicza, pana (Jacka) Rostowskiego”

– powiedział premier.

Premier krytykował też Rafała Trzaskowskiego za jego rządy w stolicy.

„Wiecie, jak to jest w Warszawie? Prąd dostarczają Niemcy, ciepło dostarczają Francuzi, ostatnio wyszło na jaw, że przewozy komunikacją miejską obsługują również częściowo Niemcy. Tramwaje budują Koreańczycy, metro budują Włosi i Turcy. Myślicie, że może np. wypożyczalnie rowerów są polskie? Nie, wypożyczalnie rowerów też są niemieckie. Tak ma wyglądać Polska, panie Rafale?”

– pytał Morawiecki kandydata KO na prezydenta.

Jak dodał, to dlatego Rafał Trzaskowski jest niechętny wielkim polskim projektom, w tym projektowi Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Trzaskowski odpowiada: Niech pan ujawni cały swój majątek i zadba o pełną przejrzystość własnych finansów

Niech się pan zabierze do pracy, bo za publiczne pieniądze robi pan konferencje i kampanię wyborczą; niech pan zadba o przejrzystość własnych finansów i ujawni cały majątek, bo inaczej nie ma pan prawa oceniać innych – mówił Rafał Trzaskowski we wtorek do premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki: Trzaskowski nie pamięta o wielu rzeczach. Kandydat odpowiada Radio Zachód 7 sierpnia 2020

⬆ Kandydat KO na urząd prezydenta RP Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Lesznie. Fot. PAP/Mateusz Marek

Na konferencji w Łagiewnikach Kościelnych kandydat KO na prezydenta nawiązał do trwającego objazdu po kraju premiera Morawieckiego:

„Dziwią mnie też ataki pana premiera. Ja nie mam żadnego problemu z tym, że pan premier przepracował w zagranicznych bankach dużą część swojego życia. Nie mam żadnego problemu z tym, że jest majętną osobą, ale ta hipokryzja nieprawdopodobna w momencie, kiedy pan premier dzisiaj atakuje innych za przewiny wyimaginowane, które raczej są wyłącznie przewinami wyimaginowanymi rządzących, to jest coś nieprawdopodobnego. Takiej bezczelności dawno nie widziałem”

– mówił kandydat KO.

„Zanim pan cokolwiek będzie mówił, wyciągał telefon i używał różnych tricków retorycznych, jak zwykle napuszczał ludzi na siebie, to powiem panu jedno: niech pan ujawni cały swój majątek i zadba o pełną przejrzystość swoich własnych finansów, od tego zacznijmy, bo inaczej nie ma pan prawa moralnego, żeby oceniać kogokolwiek innego”

– powiedział Trzaskowski zwracając się do Morawieckiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku