°C

Miał zarobić, a stracił 75 tys. zł. Policja ostrzega przed oszustami

fot. M. Czechowska
 

Mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu gorzowskiego stracił 75 tys. zł, bo dał się zmanipulować oszustowi w sieci. Jak podaje policja, 51-latek uwierzył w telefonicznej rozmowie z oszustem, że zarobi kilka tysięcy dolarów.

Procedura ich odebrania pieniędzy miała być jednak bardziej skomplikowana niż zwykły przelew. Mężczyzna zalogował się na swój komputer, a następnie zainstalował wskazaną aplikację dzięki której oszust zyskał zdalny dostęp do komputera. Później otwierał konta na giełdach kryptowalut i uzyskał dostęp do konta bankowego 51-latka. Wykorzystał to i wziął dwa kredyty na kwotę 75 tysięcy złotych. Pieniądze z konta zniknęły. Mężczyzna dopiero wtedy zrozumiał, że został oszukany.

Policjanci przypominają, by nie instalować nieznanych aplikacji na komputerach. Te mogą być bowiem zainfekowane i dać dostęp do komputera ofiary. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku