°C

Środowiskowe domy samopomocy z dofinansowaniem rządowym

Fot. Bartosz Schaefer
 

Miasto z dofinansowaniem rządowym zmodernizuje ośrodki dla chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie przy ulicy Witebskiej i Głowackiego.

Dziś w zielonogórskim urzędzie miejskim prezydent Janusz Kubicki podpisał wraz z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem umowę na dofinansowanie rozbudowy i modernizacji dwóch środowiskowych domów samopomocy w Zielonej Górze. Kwota rządowego wsparcia to ok. 640 tysięcy złotych. Przebudowa placówki Promyk przy ul. Głowackiego pozwoli na opiekę nad osobami w każdym wieku. Mówi prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki:

Z kolei wojewoda lubuski Władysław Dajczak podkreśla, że w województwie lubuskim nie brakuje miejsc opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, jednak zapotrzebowanie w Zielonej Górze jest nieco większe:

Natomiast Elżbieta Sochacka, dyrektorka ośrodka przy ul. Witebskiej dodaje, że dofinansowanie pozwoli na podniesienie standardu i remont najważniejszych miejsc w placówce:

640 tysięcy złotych zostanie przekazane z rządowego programu „Za Życiem”.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku