°C

Wiceminister z rolnikami w Kalsku

Spotkanie w Kalsku - fot. Janusz Życzkowski
 

Spotkanie informacyjne dla lubuskich rolników w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Gośćmi konferencji byli wiceminister rolnictwa Jan Białkowski oraz wicedyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Sebastian Pieńkowski.

Wiceminister rolnictwa podsumował ostatnie 5 lat działalności rządu na rzecz obszarów wiejskich. W ocenie Jana Białkowskiego, najważniejsze było zablokowanie niekontrolowanej sprzedaży polskich gruntów:

Słowa ministra potwierdza Sebastian Pieńkowski. Dyrektor KOWR przytacza liczby i zestawia jest z rządami poprzedników:

Spotkanie w Kalsku było okazją do rozmów o bieżących potrzebach rolników. Zdaniem ministra Białkowskiego, dużym problemem jest niska cena skupu produktów rolnych. Ministerstwo szuka sposobów na regulacje rynku w tym obszarze:

W rozmowie z nami, Sebastian Pieńkowski dodawał również, że na dalsze korzystne zmiany w rolnictwie będą miały wpływ niedzielne wybory. W ocenie dyrektora KOWR, urzędujący prezydent sprawdził się w relacjach z rolnikami i jest gwarantem utrzymania reform:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku