°C

Prezydent: Na pierwszym miejscu będą dla mnie polskie sprawy i polska rodzina

Ubiegający się o reelekcję prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas spotkania z mieszkańcami we Wrocławiu
 

Znacie mnie dobrze: jestem stabilny i w poglądach i w miłości, dlatego nadal na pierwszym miejscu będą dla mnie polskie sprawy, przede wszystkim polska rodzina, to, by żyła na odpowiednim poziomie i by była pod szczególną opieką państwa – powiedział w sobotę we Wrocławiu prezydent Andrzej Duda.

Zapewnił, że rząd dba o ułatwienia dla rodzin. Podkreślał, że dla mieszkańców miasta takim ułatwieniem będzie inwestycja, na którą Wrocław czekał od 15 lat – siedziba Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Wskazywał, że to, że będzie ono współfinansowane przez rząd, pokazuje, co się dzieje, gdy „regionalne władze samorządowe dobrze współpracują z rządem”. Wyraził nadzieję, że ten szpital jak najszybciej powstanie.

Do 2025 r. szerokopasmowy internet musi dotrzeć do każdego domu i każdego mieszkania w naszym kraju, cała Polska musi być podpięta do szerokopasmowego internetu – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że chce by podobnie było w każdym polskim domu. „Do 2025 roku światłowód i szerokopasmowy internet muszą dotrzeć do każdego domu i każdego mieszkania w naszym kraju” – powiedział. Jak dodał, cała Polska musi być podpięta do szerokopasmowego internetu.

Mówiąc o swoich priorytetach, przekonywał, że w Polsce potrzebna jest „polityka podtrzymania naszej tradycji i dbania o to, by nikt nam tego nie zabrał”. Stwierdził, że „nasza wiara i tradycja, oparta na naszej rodzinie, jest fundamentem naszej godności”. „To jest fundament naszej narodowej i państwowej siły” – powiedział Duda.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku