°C

Powiaty i domy dziecka

fot. Dom Dziecka Lubsko
 

Powiaty, które są organami prowadzącymi domy dziecka, muszą dostosować ich strukturę do nowych przepisów. Te przewidują, że w placówce może mieszkać nie więcej, niż czternaścioro wychowanków. Duże domy dziecka muszą więc zostać przekształcone. Dla wielu powiatów to konieczność budowy nowych, lub przebudowy dotychczasowych siedzib domów dziecka. Tak jest w powiecie żarskim, który prowadzi dwa domy dziecka.

– Mamy dwie koncepcje rozwiązania i pracujemy nad wyborem tej lepszej dla wychowanków i powiatu – tłumaczy Józef Radzion, starosta żarski.

W sierpniu starostwo będzie prowadzić konsultacje w tej sprawie, aby odpowiednią uchwałę rada powiatu żarskiego przyjęła we wrześniu. Nowe przepisy regulujące strukturę domów dziecka wchodzą w życie 1 stycznia 2021 roku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku