°C

Jak głosowano w powiecie nowosolskim?

Analiza Wyborcza
 

W naszej podróży po wyborczej mapie lubuskiego, przenosimy się na południe regionu i odwiedzamy powiat nowosolski. Wczoraj był tu prezydent, dziś sprawdzamy jak w pierwszej turze głosowali mieszkańcy. 

Andrzej Duda wygrywa w powiecie z Rafałem Trzaskowskim zdobywając prawie 38% głosów przy blisko 33% dla swojego rywala. W samej Nowej Soli niewielką przewagę na poziomie 2% różnicy zyskał kandydat Platformy Obywatelskiej, na którego głosowało 6630 mieszkańców przy 6240 Andrzeja Dudy. 

To jedyna gmina powiatu nowosolskiego, w której wygrał Trzaskowski. Urzędujący prezydent pokonuje swojego rywala w pozostałych samorządach. Największe poparcie Andrzej Duda zyskał w gminie Siedlisko. Głosowało na niego prawie 50% uprawnionych.

Jak głosowano w powiecie nowosolskim? Radio Zachód 14 sierpnia 2020

Frekwencja głosowania w powiecie wyniosła ponad 60%. Najlepiej było w Nowej Soli i Otyniu, a najgorzej w Nowym Miasteczku. W sumie głos oddało blisko 40 tys. Mieszkańców powiatu nowosolskiego

 

Jak głosowano w powiecie nowosolskim? Radio Zachód 14 sierpnia 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku