°C

Duda: Chcę budowania sprawiedliwego państwa

Prezydent Andrzej Duda w Nowej Soli.

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 2 lipca 2020
 

Wreszcie rodzina ma ochronę, było dla mnie zaszczytem podpisać ustawy, które chronił polską rodzinę - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego w Noweli Soli. Krytykował też rządy PO-PSL i swojego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego. Transmisja spotkania trwa w Radiu Zachód.

Posłuchaj relacji:

Zdaniem Dudy za czasów rządów PO-PSL w latach 2007-2015 prowadzona była „polityka niszczenia Polski, zwijania Polski”.

Duda krytykował też swojego kontrkandydata w wyborach Rafała Trzaskowskiego, który – jego zdaniem – nie radzi sobie jako prezydent Warszawy.

„Jak mu pękła rura, to musiał wojsko na końcu wzywać, bo sam sobie nie potrafił poradzić z pękniętą rurą i rząd musiał mu pomagać pękniętą rurę naprawić w najbogatszym mieście w Polsce”

– mówił prezydent.

Zdaniem Dudy za czasów PO-PSL „pozwalano okradać państwo” przez lukę VAT, a PiS zwrócił uwagę „na człowieka i jego sprawy”.

„Polityka zmieniła się na rzeczywiście prorodzinną, wreszcie rodzina ma ochronę. Było dla mnie zaszczytem podpisać ustawy, które chroniły polską rodzinę, bo wcześniej konstytucja była łamana, kiedy nie było ochrony polskiej rodziny” – powiedział prezydent. „To oni łamali konstytucję wtedy, kiedy nie wspierali rodziny”

– dodał.

Duda: Chcę budowania sprawiedliwego państwa Radio Zachód

Fot. Kamil Hypki
 

Przed wizytą prezydenta Polski, Andrzeja Dudy w Nowej Soli

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 2 lipca 2020


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku