°C

Duda przed Trzaskowskim w dwóch sondażach

Dane: sondaż dla „Wiadomości TVP” przeprowadzony przez Pollster metodą CAWI, wzięło udział 1018 osób. Badanie przeprowadzono w dniach 30 czerwca – 1 lipca.
 

51,14 proc. badanych zamierza w drugiej turze wyborów poprzeć prezydenta Andrzeja Dudę. 48,86 proc. głos chce oddać na kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego – wynika z sondażu pracowni Pollster dla „Wiadomości” TVP1. Szacowana frekwencja wynosi 66 procent.

Zbliżone wyniki poparcia przyniosło badanie IBRiS na zlecenie portalu Onet.pl.

Z badania dla „Wiadomości TVP”, które przeprowadzono metodą CAWI, wzięło udział 1018 osób. Przeprowadzono je w dniach 30 czerwca – 1 lipca.

IBRiS dla Onet.pl: Duda 49 proc., Trzaskowski 46,4 proc, 4,6 proc. nie udzieło odpowiedzi

Gdyby druga tura wyborów prezydenckich odbyła się w najbliższą niedzielę, prezydent Andrzej Duda uzyskałby 49 proc. poparcia, natomiast jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 46,4 proc. – wynika z badania IBRiS na zlecenie portalu Onet.pl. Konkretnej odpowiedzi nie udzieliło 4,6 proc. badanych.

Duda przed Trzaskowskim w dwóch sondażach Radio Zachód

Sondaż wykazał, że 10 proc. wyborców Szymona Hołowni, niezależnego kandydata na prezydenta, który w pierwszej turze wyborów uzyskał 13,87 proc. i zajął trzecie miejsce, oddałoby swój głos na urzędującego prezydenta Polski, a 83 proc. na prezydenta Warszawy.

Wyborcy kandydata konfederacji Krzysztofa Bosaka w 67 proc. poparliby Andrzeja Dudę, a w 27 proc. Trzaskowskiego. Elektorat Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) w 13 proc. oddałoby głos na urzędującego prezydenta, a w 75 proc. na jego kontrkandydata, natomiast 25 proc. spośród wyborców Roberta Biedronia (kandydat Lewicy) poparłoby Dudę, przy 75 proc. głosów na Trzaskowskiego.

Na pytanie o chęć wzięcia udziału w głosowaniu, odpowiedź „zdecydowanie tak” wskazało 57,6 proc. respondentów, a „raczej tak” – 11,9 proc. Zdecydowanie „nie” wybrałoby się na głosowanie 15,6 proc. pytanych, a „raczej nie” 11,6 proc.; 3,5 proc. stwierdziło, że nie wie.

Badanie to przeprowadzono 1 lipca na próbie 1100 respondentów.

Druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim, odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Pierwszą turę wygrał Andrzej Duda, na którego głosowało 43,50 proc. Polaków. Drugi był Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku