°C

Duda w Sulęcinie: Internet dla każdego

Prezydent Andrzej Duda w Sulęcinie.

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 2 lipca 2020
 

Prezydent Andrzej Duda podpisał w Sulęcinie deklarację o prawach w internecie. To zbiór postulatów, które mają zapewnić jeszcze lepszy dostęp do internetu oraz usług administracyjnych za pośrednictwem sieci. Deklaracja to także stanowcze "nie" dla przejawów zbytniej cenzury w internecie.

Prezydentowi towarzyszyła pochodząca z Lubuskiego Wanda Buk. Wiceminister cyfryzacji mówiła o statystykach, według których w Sulęcinie jest jeden z najwyższych odsetek gospodarstw domowych z dostępem do szerokopasmowego internetu.

Posłuchaj relacji:

„Wolność, wolność i jeszcze raz wolność. Ja byłem przez całe lata posłem opozycji, politykiem, który miał często trudności, aby dostać się do centralnych mediów. Wiem najlepiej, jaka jest wartość internetu, jako przestrzeni, gdzie możesz wypowiedzieć się spokojnie, gdzie możesz się wypowiedzieć swobodnie, gdzie możesz rzeczywiście powiedzieć to, co chcesz, wyrazić swoje zdanie i podzielić się tym zdaniem z innymi” – powiedział prezydent w Sulęcinie.

Fot. PAP/Lech Muszyński

„Dlatego nigdy nie pozwolę na to, aby ktokolwiek cenzurował wypowiedzi w internecie, aby ktokolwiek przesiewał te wypowiedzi według nieustalonych kryteriów, nieznanych powszechnie kryteriów mógł dobierać, które jego zdaniem wypowiedzi mogą zaistnieć w przestrzeni internetowej, a które powinny zostać usunięte” – dodał.

Zdaniem Dudy, „dbałość o przestrzeń wolności ma fundamentalne znaczenie także dla konstytucyjnego prawa wolności słowa, którego realizacja jest jednym z fundamentów demokracji”.

Prezydent poinformował też o przygotowaniu Karty wolności w sieci, która będzie stanowić „istotny element” jego programu wyborczego. zakłada ona m.in. sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu; sprzeciw wobec ACTA2.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku