°C

Brudne chwyty i fake newsy opozycji w kampanii

Fot. Radio Zachód
 

Jeśli głosowałeś w I turze na Dudę, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał I turę. Głosy automatycznie się przenoszą. W II turze głosują tylko ci, którzy zaznaczyli innych kandydatów – informacje tej treści publikują w mediach społecznościowych politycy i sympatycy opozycji.

Fake news, który ma na celu zdemobilizować osoby głosujące na urzędującego prezydenta i opublikowano m.in. na koncie gdańskiego działacza PO Krystiana Kłosa. Ta sama informacja pojawiła się na innych kontach. Jak informują internauci, fałszywa informacja pojawiła się także w wielu innych miejscach w sieci.

Wszyscy wyborcy, którzy chcą poprzeć jednego z pozostałych w wyborczym wyścigu kandydatów, powinni oddać głos w powtórnym głosowaniu, którego termin wyznaczono na 12 lipca.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku