°C

Duda pokonał Trzaskowskiego w sulęcińskim

Analiza wyborcza
 

Tym razem analizujemy wyniki w powiecie sulęcińskim - miejscu dzisiejszej wizyty prezydenta. Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze z Rafałem Trzaskowskim zdobywając blisko 40% poparcie, czyli 6292 głosy, przy 32% i 5110 głosach swojego rywala. 

Duda pokonał Trzaskowskiego w sulęcińskim Radio Zachód

Andrzeja Dudę poparli mieszkańcy czterech z pięciu gmin powiatu. Najlepszy wynik urzędująca głowa państwa zdobyła w gminie Słońsk, ponad 41 % przy nieco ponad 29% kandydata Platformy Obywatelskiej. Ten uzyskał przewagę jedynie w gminie Lubniewice. Choć określenie przewaga jest tu trochę na wyrost, różnica między kandydatami wyniosła bowiem niespełna 30 setnych procenta.

Frekwencja w pierwszej turze głosowania w powiecie sulęcińskim wyniosła dokładnie 58,03% co stanowi 15 886 ważnych kart do głosowania.

Najchętniej głosowali mieszkańcy gminy Sulęcin, gdzie do urn poszło ponad 60% uprawnionych. 

Duda pokonał Trzaskowskiego w sulęcińskim Radio Zachód

Więcej informacji i analiz na stronie PKW.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku