°C

30 zarażonych żołnierzy w izolatorium w Żaganiu

Fot. Pixabay
 

30 żołnierzy wracających z misji w Afganistanie trafiło w środę, 1 lipca, do izolatorium w Żaganiu. Wszyscy mają COVID-19.

Jak poinformował „Radio Zachód” płk Paweł Lewandowski, szef Oddziału Komunikacji Społecznej Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, polskim żołnierzom po powrocie do kraju wykonano, zgodnie z procedurami, testy na obecność koronawirusa. U części z nich – trzydziestu – wynik był pozytywny. 68 pozostałych żołnierzy w pierwszym teście uzyskało wynik negatywny. Wszyscy zostali odizolowani lub poddani kwarantannie zależnie od wyników testów. Stan zdrowia zarażonych żołnierzy jest dobry.

Jak zaznacza Marek Femlak, zastępca komendanta 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, wojskowi przebywający w izolatorium w Żaganiu przechodzą chorobę bezobjawowo:

Zarażeni żołnierze pochodzą głównie z 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Płk Paweł Lewandowski dodaje, że we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego zostały wdrożone zalecenia i warunki bezpieczeństwa zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące zminimalizowania rozprzestrzeniania się COVID-19:

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych podkreśla, że żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych stosują szczególne środki ostrożności oraz mają zapewnione niezbędne środki ochrony dostarczone im transportem wojskowym lub zakupione na rynku lokalnym.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku