°C

Strzelce i nie tylko. Kolejne drogowe inwestycje

fot: Adam Król
 

Przetarg na budowę obwodnicę Strzelec Krajeńskich ogłoszony. Oficjalną informację przekazał dziś wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 

– Pieniądze są zarezerwowane, czekamy teraz na zgłaszanie ofert – mówi Weber.

– To jedna z sześciu obwodnic, które powstaną w regionie w ramach programu rządowego 100 obwodnic – mówi wojewoda Władysław Dajczak.

– To historyczna chwila – dodaje Mateusz Feder, burmistrz Strzelec.

Celem budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście w ciągu drogi krajowej nr 22. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg.

Droga krajowa nr 22 jest ważnym korytarzem transportowym nie tylko w województwie lubuskim. Obwodnica usprawni również ruch na odcinku pomiędzy Wałczem a Gorzowem oraz pomiędzy granicą państwa a korytarzem drogi krajowej nr 11, a także w kierunku autostrady A1 i Trójmiasta.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie lubuskim powstanie 6 obwodnic: Dobiegniewa, Kostrzyna nad Odrą, Krosna Odrzańskiego, Przytocznej, Strzelec Krajeńskich oraz Wschowy i Dębowej Łęki.

Dodajmy, że wiceminister infrastruktury wziął dziś udział także w otwarciu kolejnych dróg wyremontowanych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. To ulica Spacerową w Lubniewicach i drogę obok Klubu Garnizonowego w Wędrzynie.

– Remont dróg lokalnych, to bardzo oczekiwane inwestycję przez mieszkańców i samorządowców – mówi wojewoda lubuski.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku