°C

Remont katedry dobiega końca

 

Remont gorzowskiej katedry powoli dobiega końca. Dziś mija trzecia rocznica pożaru katedralnej wieży. Przez kilkanaście godzin z ogniem walczyło kilkuset strażaków. Żywioł strawił kilka kondygnacji, dwie trzecie wieży zostało uratowane. Ocalały dzwony i organy. Świątynia została zamknięta a nabożeństwa przeniesione do budynku dawnej Przemysłówki.

 I choć pamięć o pożarze wciąż wśród gorzowian jest żywa, to najważniejszym pytaniem jest teraz data otwarcia wciąż jeszcze remontowanej katedry:

Remont objął nie tylko uszkodzoną w pożarze wieżę, ale właściwie całą świątynie. – Powoli zbliżamy się do końca – mówi proboszcz parafii katedralnej ksiądz Zbigniew Kobus:

Jeśli prace uda się zakończyć zgodnie z planem, pierwsza msza w katedrze mogłaby się odbyć we wrześniu lub październiku.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku