°C

Strzelecko-drezdeneckie dla Dudy [ANALIZA]

fot.TVP
 

Do drugiej tury wyborów prezydenckich pozostało 12 dni. W naszym serwisie szczegółowa analiza preferencji wyborczych Lubuszan. Sprawdzamy, jak głosowały powiaty, a w nich mieszkańcy poszczególnych gmin.

Rozpoczynamy od północy i powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Tu zwyciężył prezydent Andrzej Duda, na którego głos oddało 8390 mieszkańców, co stanowi blisko 39% głosujących. Drugi był Rafał Trzaskowski z 33 procentami głosów. 

strzelec drezden 2020 06 30 18 56 04 811172 Polskie Radio Zachód 12 lipca 2020

Frekwencja w całym powiecie wyniosła ponad 56%, a najwyższa była w gminie Strzelce Krajeńskie, w której do urn poszło 58% uprawnionych. Tam też wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej ma 4% przewagę nad ubiegającym się o reelekcję prezydentem.

W pozostałych gminach powiatu wygrywa Andrzej Duda. Największe poparcie prezydent uzyskał w gminie Stare Kurowo, tu oddało na niego głos prawie 44% mieszkańców, a przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wynosi blisko 13%, czyli tyle, ile dystans w wyniku krajowym.

Więcej szczegółowych danych dotyczących głosowania w powiecie dostępnych na stronie PKW.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku