°C

„Słuchaj rytmu” – projekt Bartosza Bandury

fot. Gniewko Głogowski
 

Bartosz Bandura, gorzowski aktor otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach Programu stypendialnego pt. "Kultura w sieci". 

Jego projekt pn. „Słuchaj rytmu” w nietuzinkowy sposób promuje nieco zapomnianą, a bogatą tradycję polskiej muzyki rozrywkowej z takich gatunków, jak funk, soul, disco, jazz, rhythm and blues czy bigbit 

– W niecodzienny sposób  konfrontuje muzykę Wodeckiego, Frąckowiak, Połomskiego z b-boyingiem – nowojorskim tańcem ulicznym, który powstał właśnie do tego typu muzyki w latach 70. minionego wieku –  mówi Bartosz Bandura

 
 
Cykl ośmiu filmów będzie miał swoją premierę już w lipcu na YouTube. W każdym tygodniu odbędzie się premiera dwóch odcinków. Cała rozmowa Adama Króla z pomysłodawcą z Regionalnego Magazynu Muzycznego:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku