°C

Spadł zasięg ubóstwa w Polsce. GUS publikuje dane

Fot. Envato
 

Rok 2019 przyniósł poprawę sytuacji materialnej gospodarstw domowych w Polsce. Znalazło to odzwierciedlenie w niewielkim spadku zasięgu ubóstwa ekonomicznego, w tym ubóstwa skrajnego - z około 5 procent w 2018 roku mniej więcej do 4 procent w ubiegłym roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

GUS podkreśla, że:

„Spadek ubóstwa skrajnego dotyczył przede wszystkim gospodarstw domowych najbardziej zagrożonych ubóstwem, na przykład utrzymujących się głównie ze świadczeń społecznych (innych niż emerytury i renty) oraz gospodarstw z co najmniej 3. dzieci poniżej 18 roku życia, mieszkańców wsi i małych miast”.

Dodano, że po obserwowanym od 2015 do 2017 roku stopniowym zmniejszaniu się zasięgu ubóstwa ekonomicznego, rok 2018 przyniósł zahamowanie tej tendencji. W ubiegłym roku natomiast widać było niewielki spadek zasięgu wszystkich trzech rodzajów ubóstwa.

Zasięg ubóstwa w Polsce

noresize igrafika 20200630 11 2020 06 30 11 17 15 885036 Polskie Radio Zachód 12 lipca 2020

Spadek ubóstwa skrajnego dotyczył przede wszystkim gospodarstw domowych najbardziej zagrożonych ubóstwem, tj. gospodarstw domowych utrzymujących się głównie ze świadczeń społecznych (innych niż emerytury i renty) oraz gospodarstw z co najmniej 3. dzieci poniżej 18 roku życia, mieszkańców wsi i małych miast.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku